POWIATOWA LIGA LZS // V kolejka – 2.10.2022 // I LIGA // GÓRNIK GÓRNA MIASTKÓW KOŚC. – STROMBERG GŁOSKÓW // LZS PILAWA – WILK WILKOWYJA // LAGUNA STARY MIASTKÓW – PIORUN LIPÓWKI // WISŁA PODWIERZBIE – KS GARWOLIN // JASTRZĘBIE BOROWIE – HETMAN SULBINY

II LIGA // GKS GOCŁAW – WKS PUZNÓW // TURYŚCI CHOINY – AVE KRZYWDA // KS WOLA STAROGRODZKA – GKS OSIECK // GKS GÓRZNO – ATOM CHĘCINY

Awans do najlepszej ósemki w kraju

SOSNOWIEC
Pierwsze cztery mecze w walce o tytuł Mistrza Polski

Mecz nr 1
Przegraliśmy z KP Łódź wysoko 9:0. To obecnie obok Grembachu, główny kandydat do tytułu mistrzowskiego i triumfator tegorocznego Pucharu Polski. Sami reprezentanci Polski oraz Brazylii i Białorusi. W KP występuje obecnie Filip Gac – wychowanek naszego klubu. Oczywiście nie stać nas było na zatrzymanie tak utalentowanego zawodnika, który jest obecnie podstawowym graczem reprezentacji Polski. Pocieszeniem, że ani Bogusław Saganowski, ani Filip Gac nie strzelili nam bramki. Nasza gra dużo lepsza niż wynik.

Mecz nr 6
Wygrana z Mistrzem Polski – Grembachem Łódź, to wielki sukces. Mogliśmy ten mecz wygrać za 3 punkty w regulaminowym czasie. 6 minut przed końcem meczu bramkę dla Zdrowia strzelił debiutant na imprezie seniorskiej – Damian Papiernik. Niestety tuż przed zakończeniem spotkania wyrównał Rafał Mordoń i mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 4:4. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Rzuty karne to loteria, ale tym razem, podobnie jak rok temu okazaliśmy się lepsi od Mistrzów Polski. Ogromna zasługa w tym zwycięstwie Dominika Puska, który obronił dwa karne.

Mecz nr 11
Najważniejszy dla nas był mecz z Team Słupsk Adkonis. Rywal również skazany na walkę o utrzymanie się w elicie. Mecz o 6 punktów. Zaczęliśmy źle od szybkiej straty 2 bramek. Potem mozolne odrabianie strat i remis 2:2. Kiedy zaczęliśmy przeważać w tym meczu, tracimy kolejne dwie bramki. Ostatnia tercja to ogromna determinacja Słupska o utrzymanie wyniku i nasza indolencje strzelecka oraz kompletny brak szczęścia. Przegrywamy kluczowy mecz 2:4.

Mecz nr 16
Przegrana z kolejnym potentatem beach soccera – Omida Hemako Sztutowo była wkalkulowana w koszty tego turnieju. Dobra gra nie szła w parze ze skutecznością. Przegraliśmy po walce 5:8.
Po pierwszych 4 spotkaniach mieliśmy na koncie tylko 1 punkt.

GDAŃSK
Pięć spotkań w walce o utrzymanie się w Ekstraklasie i uniknięcie baraży.

Mecz nr 2
Spotkanie z brązowym medalistą Mistrzostw Polski z 2016 roku – FBS Kolbudy. Bardzo dobra i konsekwentna gra. Prowadzenie przez większą część meczu dwoma bramkami.  Trzy minuty przed końcem Kolbudy doprowadzają do remisu. Minutę później rekonwalescent Piotr Szostak – reprezentant młodzieżowy Polski oraz Marcin Makulec w ostatniej minucie pieczętują zwycięstwo po bardzo dobrej grze całego zespołu. W tym meczu swoją pierwszą bramkę w barwach Vitasport Zdrowie Garwolin zdobywa Marcin Skrzyński.

Mecz nr 6
Kolejny mecz za 6 punktów z odwiecznym rywalem o utrzymanie w elicie, czyli z Rapidem Lublin. Znowu dobra gra i prowadzenie 4:1. W trzeciej tercji coś się zacięło i rywale dochodzą na 4:4. Potem prowadzimy 5:4 i zaraz remis 5:5. Na 6 minut przed końcem znów prowadzimy 6:5 i ponownie szybko wyrównuje Lublin. Mecz kończy się w regulaminowym czasie remisem 6:6. Dogrywka nie przynosi rozstrzygnięcia. Ponownie lepiej wykonujemy karne, a decydujący strzał broni Paweł Rękawek. Niestety zamiast 3 punktów zdobywamy tylko 1.

Mecz nr 11
Mecz z BSC AZS SAN Łódź  to kolejny z tych, co nie jesteśmy gorsi, a przegrywamy. Znów przegrywamy 2:0 po pierwszej tercji, aby wyrównać po 42 sekundach drugiej. Potem mamy sytuację na wyjście na prowadzenie, ale kolejne dwie bramki zdobywa zespół z Łodzi. Mamy sytuację, które niestety nie kończymy zdobyciem gola. Dopiero w pod koniec meczu Marcin Makulec strzela kontaktową bramkę. W ostatniej akcji spotkania kolejny debiutant w gronie seniorów – bramkarz Marcin Skoczek trafia w poprzeczkę i niestety przegrywamy 3:4. Wielka szkoda, bo ten mecz można było wygrać.

Mecz nr 17
Mecz z gospodarzami – Boca Gdańsk. Spotkanie bardzo ważne, gdyż cały czas walczymy o to, aby być w najlepszej ósemce i uniknąć baraży. Inne mecze układają się niekorzystnie dla nas. W drużynie z Gdańska występuje dwóch wychowanków Zdrowia Garwolin – Łukasz Trzaszkowski i Kamil Kucharski. Znowu gramy dobry mecz z tradycyjną indolencją strzelecką i brakiem szczęścia. Zaczynamy również tradycyjnie od przegrania pierwszej tercji 0:1. W drugiej Mateusz Zieliński doprowadza do wyrównania. Mamy dwie sytuację 100 procentowe na objęcie prowadzenia. My nie strzelamy, za to Boca strzela 3 bramki w ciągu 3 minut. Rozmiary porażki w końcówce zmniejsza Sebastian Papiernik. Przegrywamy 4:2.

Mecz nr 23
Nasza sytuacja po porażce z Bocą staje się nieciekawa. Aby awansować do turnieju finałowego i walczyć o tytuł Mistrza Polski musimy wygrać ostatni mecz z Tonio Team Sosnowiec. Tylko wygrana daje nam pewną walkę w najlepszej ósemce. Mecz walki, gdyż Sosnowiec mimo pewnego awansu, chce mieć jak najlepszą sytuacją wyjściową w walce o tytuł Mistrza Polski. Najpierw przegrywamy 1:0, by remisować 1:1 po 3 tercji. Ogromna determinacja z obu stron. Tonio Team walczy, jakby grał o awans, ale to my musimy wygrać. W końcu wychodzimy na prowadzenie, by za chwilę je stracić. W trzeciej tercji bramkę zdobywa powracający do dobrej formy po kontuzji Sebastian Papiernik. Mamy upragnione prowadzenie. Sosnowiec walczy do końca – 2 minuty przed upływem regulaminowego czasu tracimy bramkę i jest remis 3:3. Widmo baraży na horyzoncie. I wtedy swoją najważniejszą bramkę w barwach garwolińskiej drużyny (na 1.50 sekund przed końcem meczu) strzela Karol Kopeć. Wygrywamy 4:3. Witaj Kołobrzegu – marzenia się spełniają. Pomimo kontuzji, odejścia kilku zawodników do innych klubów oraz budżetu na poziomie kilkunastokrotnie mniejszym od najlepszych, pozostajemy w Ekstraklasie.

Awans wywalczyli:
Dariusz Kasprzak (kapitan), Paweł Rękawek (bramkarz), Marcin Skoczek (bramkarz, młodzieżowiec), Dominik Pusek (bramkarz – grał tylko w Sosnowcu), Marcin Makulec, Karol Kopeć, Łukasz Korgul, Mateusz Zieliński, Michał Zieliński, Marcin Skrzyński, Piotr Szostak (młodzieżowiec), Sebastian Papiernik (młodzieżowiec), Damian Matysiak (młodzieżowiec), Damian Papiernik (młodzieżowiec – grał tylko w Sosnowcu), Wojciech Migas – (młodzieżowiec – grał tylko w Sosnowcu).

FBS Kolbudy  5:4 (1:1, 1:2, 3:1)   BSC SAN AZS Łódź
bramki: Letniowski 7, Jurczak 15, Skrzypiec 25 (sam.), Pietrzkiewicz 29, 32 – Nykiel 4, Wiosna 16, Łabędzki 23, Maciąg 34
żółte kartki: Nykiel (Łódź)
czerwone kartki: Zimoń (Łódź)

Mecz nr 4, g. 12:00
Tonio Team Sosnowiec 8:2 (1:0, 3:2, 4:0)  Team Słupsk Adkonis
bramki: Kiklaisz 7, 18, 36, Taraszkowski 24 x 2, Kowalski 25, 29, Skrzypek 27 – Klawikowski 16, Jarosiewicz 22
żółte kartki: Klawikowski, Pięta (Słupsk)

Mecz nr 5, g. 13:00
Omida Hemako Sztutowo 4:4, 2:3 rz. k. (3:1, 0:3, 1:0, 0:0 dogr., 2:3 rz.k.) BSC Boca Gdańsk
bramki: Poźniak 2, 34, Grzegorczyk 7, Daniluk 8 – Gajda 1, Trzaskowski 15, Kubiak 20, Musik 21

Mecz nr 6, g. 15:00
BSC Grembach Łódź  4:4, 0:1 rz.k. (2:2, 1:0, 1:2, 0:0 dogr., 0:1 rz.k.) Vitasport Zdrowie Garwolin
bramki: Baran 4, Wydmuszek 6, Mordon 22, 34 – Szostak 5, Zieliński M. 11, 28, Papiernik D. 30
żółte kartki: Ziober (Łódź)

Mecz nr 7, g. 16:00
KP Rapid Lublin  3:6 (0:0, 1:1, 2:5) BSC SAN AZS Łódź
bramki: Piorun 19, Boniaszczuk 30, Fularski 36 – Krysiak 16, 32, Wolski 25, Nykiel 26, Maciąg 34, Kłyk 34 (sam.)

Mecz nr 8, g. 17:00
KP Łódź  7:2 (2:0, 2:1, 3:1)  Team Słupsk Adkonis
bramki: Milewski 12, 33, Da Silva Barboza 12, 27, Lenart 18, Krawczyk 23, 33 – Jarosiewicz 21, 36
żółte kartki: Iwański (Słupsk)

Mecz nr 9, g. 18:00
FBS Kolbudy  2:9 (0:4, 0:1, 2:4) BSC Boca Gdańsk
bramki: Pietrzkiewicz 29, Ciecholewski 31 – Zborowskiy 5, 7, 10, 12, 32, Kwasny 16, 33, Kucharski 28, Ryplewicz 30

Mecz nr 10, g. 19:00
Tonio Team Sosnowiec  5:6 (3:3, 1:1, 1:2)  Omida Hemako Sztutowo
bramki: Taraszkowski 3, Pałasz 6, Popławski 10, Skórski 24, Kowalski 36 – Szloser 2, Friszkemut 6, 36 x 2, Daniluk 7, Poźniak 16
żółte kartki: Barchan, Palczewski (Sosnowiec)

Mecz nr 13, g. 11:00
BSC Grembach Łódź  4:4, 1:2 rz.k. (3:0, 0:0, 1:4, 0:0 dogr., 1:2 rz.k.)   BSC SAN AZS Łódź
bramki: Widzicki 4, Wydmuszek 8, Mordon 8, Baran 36 – Wolski 25, 26, Serwaciński 28, Łabędzki 36

Mecz nr 14, g. 12:00
FBS Kolbudy  3:3, 6:5 rz.k. (1:0, 0:3, 2:0)  Tonio Team Sosnowiec
bramki: Jurczak 8, Pietrzkiewicz 35, Borkowski 35 – Kowalski 16, Kruczek 17, Skórski 18
żółte kartki: Lipski, Kalinowski – Popławski

Mecz nr 15, g. 13:00
KP Rapid Lublin  5:6 (0:4, 3:0, 1:2) BSC Boca Gdańsk
bramki: Fularski 17, 28, Walęciuk 21, Kłyk 22, Boniaszczuk 34 – Kucharski 4, 34, Zborowskiy 9, 10, 29, Zgierski 11 (sam.),
żółte kartki: Kłyk, Tarkowski, Chmielnicki M. – Trzaskowski

Mecz nr 16, g. 15:00
Vitasport Zdrowie Garwolin  5:8 (0:1, 0:4, 5:3) Omida Hemako Sztutowo
bramki: Makulec 29, 33, Papiernik S. 35, Kasprzak 35, 36 – Friszkemut 2, 13, 35, Daniluk 14, Kiełczyński 16, Makulec 23 (sam.), Grzegorczyk 35, Poźniak 36

Mecz nr 17, g. 16:00
BSC Grembach Łódź  3:1 (1:0, 1:1, 1:0)  Team Słupsk Adkonis
bramki: Guedes 2, Olejniczak 17, Mordon 35 – Wojtanowski 23
żółte kartki: Baran (Łódź)

Mecz nr 18, g. 17:00
KP Łódź  5:4 (2:1, 2:3, 1:0)  FBS Kolbudy
bramki: Depta 4, Lenart 6, Krawczyk 14, Borkowski 17 (sam.), Jesionowski 32 – Borkowski 4, Pietrzkiewicz 13, 14, 15
żółte kartki: Pietrzkiewicz (Kolbudy)

Mecz nr 19, g. 18:00
BSC SAN AZS Łódź  1:4 (0:1, 0:1, 1:2)  BSC Boca Gdańsk
bramki: Skrzypiec 35 – Trzaskowski 3, Kucharski 16, Zborowskiy 29, Gajda 33
żółte kartki: Krysiak, Klepczarek (Łódź)

Vitasport Zdrowie Garwolin  7:5 (2:0, 1:1, 4:4)  FBS Kolbudy
bramki: Papiernik S. 3, Makulec  12, 36,  Kasprzak 20,  Zieliński Michał 28, Skrzyński 29, Szostak 34 – Borkowski 13, Łaszczuk 26, 28, 33, Jaruszczak 32

Mecz nr 5, g. 19:00
BSC Grembach Łódź 2:2, 3:2 rz. k. (0:1, 2:0, 0:1, 0:0 dogr., 3:2 rz.k.) BSC Boca Gdańsk
bramki: Mordon 6, Day 33 – Kubiak 13, Gajda 15
żółte kartki: Musik (Gdańsk)

Dzień 2, 15 lipca 2017
mecz nr 6, g. 9:00
Vitasport Zdrowie Garwolin  6:6, 5:4 rz.k. (0:1, 4:2, 2:3, 0:0 dogr., 5:4 rz.k.) KP Rapid Lublin
bramki: Makulec 13, Zieliński Mateusz 16, 19, 28, Skrzyński 16, Szostak 30 – Chmielnicki M. 3, Kłyk 22, Fularski 24, 29, Winiarczyk 27, Grzegorczyk 31
żółte kartki: Zieliński Ma., Kasprzak – Chmielnicki M., Lewandowski

mecz nr 7, g. 10:00
BSC SAN AZS Łódź  6:5 (0:0, 5:1, 1:4)  KP Łódź
bramki: Klepczarek 14, 18, Kałużny 17, Maciąg 19, 33, Serwaciński 24  – Bryshstel 21, 25, Saganowski 28, 35, Krawczyk 32
żółte kartki: Kałużny, Maciąg – Depta

Mecz nr 8, g. 11:00
Team Słupsk Adkonis  4:6 (1:2, 1:0, 2:4)  FBS Kolbudy
bramki: Rzadkiewicz 11, Terczyński 15, Cudziło 27, 30 – Letniowski 2, 30, Łaszczuk 12, 29, Pietrzkiewicz 28, Borkowski 32
żółte kartki: Pytlak, Rzadkiewicz (Słupsk)

BSC AZS SAN Łódź  4:3 (2:0, 2:2, 0:1) Vitasport Zdrowie Garwolin
bramki: Maciąg 4, Wolski 6, Klepczarek 16, 22 – Kasprzak 13, Papiernik S. 13, Makulec 36
żółte kartki: Klepczarek (Łódź)

Mecz nr 12, g. 16:00
Team Słupsk Adkonis  5:6 (0:2, 3:2, 2:2)  KP Rapid Lublin
bramki: Łapigrowski 13, 32, Cudziło 20, Klawikowski 24, Pytlak 35 – Boniaszczuk 2, Rzadkiewicz 10 (sam.), Kłyk 13, Fularski 22, Piorun 33, Grzegorczyk 35
żółte kartki: Łapigrowski, Wojtanowski, Giersz – Górski

Mecz nr 13, g. 17:00
Omida Hemako Sztutowo  3:1 (2:0, 0:1, 1:0)  FBS Kolbudy
bramki: Świderski 2, Poźniak 3, Szloser 25 – Borkowski 20

Mecz nr 14, g. 18:00
BSC Boca Gdańsk  5:6 (0:3, 2:1, 3:2)  KP Łódź
bramki: Kwasny 21, Trzaskowski 23, Gajda 26, Kucharski 29, Borsuk 30 – Saganowski 4, Krawczyk 12 x 2, Bryshstel 14, 28, 30
żółte kartki: Kreft, Domjan – Saganowski, Jesionowski
czerwone kartki: Kucharski (Gdańsk)

Mecz nr 15, g. 19:00
BSC Grembach Łódź  13:2 (3:1, 4:0, 6:1)  Tonio Team Sosnowiec
bramki: Bogacz 1, 8, 17, Widzicki 10, Guedes 18, 34, Mordon 19, 31 Ziober 24, Day 27, 29, Chłosta 29 (sam.), Olejniczak 31 – Taraszkowski 5, Sierczyński 30

BSC Boca Gdańsk  4:2 (1:0, 0:1, 3:1)  Vitasport Zdrowie Garwolin
bramki: Borsuk 8, Kreft 26, Kubiak 27, 28 – Zieliński Mateusz 16, Papiernik S. 34

Tonio Team Sosnowiec    1:9 (1:3, 0:4, 0:2)  KP Łódź
bramki: Kowalski 10 – Brychstel 5, 12, Saganowski 9, 14, 24, 32, Gąsiński 14, Sobalczyk 19, Krawczyk 28
żółte kartki: Siarczyński (Sosnowiec)

Mecz nr 20, g. 13:00
BSC Grembach Łódź  6:3 (1:0, 0:1, 5:2) FBS Kolbudy
bramki:Baran 2, 29, Bogacz 28, Ziober 34 x 2, Mordon 35 – Pietrzkiewicz 14, 25, 33
żółte kartki: Łaszczuk, Krysiński (Kolbudy)

Mecz nr 21, g. 15:00
BSC Boca Gdańsk  8:1 (2:0, 3:1, 3:0) Team Słupsk Adkonis
bramki: Kubiak 9, Borsuk 9, 27, Kwasny 17, Kucharski 20, Musik 20, 32, Gajda 28 – Bobrowski 14
żółte kartki: Kwasny – Cudziło

Mecz nr 22, g. 16:00
Omida Hemako Sztutowo  5:4 (0:0, 0:2, 5:2)  BSC AZS SAN Łódź
bramki: Żuchowski 32, 36, Szloser 32, Friszkemut 35, 35 – Klepczarek 16, 30, Kałużny 22, Krysiak 29
żółte kartki: Daniluk – Olszewski

Mecz nr 23, g. 17:00
Tonio Team Sosnowiec  3:4 (1:1, 1:1, 1:2)  Vitasport Zdrowie Garwolin
bramki: Chłosta 4, Taraszkowski 19, Pałasz 34 – Makulec 7, Zieliński Mateusz 19, Papiernik 27, Kopeć 35

Mecz nr 24, g. 18:00
FBS Kolbudy  4:3 (2:0, 0:1, 2:2)  KP Rapid Lublin
bramki: Pietrzkiewicz 5, 31, Krysiński 10, Borkowski 35 – Boniaszczuk 14, Winiarczyk 29, Chmielnicki M. 34
żółte kartki: Pietrzkiewicz – Fularski x 2, Kurzępa, Górski
Wykluczenia: Fularski (Lublin) – ż.k. x 2

Mecz nr 25, g. 19:00
BSC Grembach Łódź  5:6 (1:2, 2:1, 2:3)  KP Łódź
bramki: Ziober 1, 35, Bogacz 20, Baran 23, Mordon 33 – Da Silva Barboza 4, 5, Gac 20, Saganowski 28, 35, Jesionowski 33
żółte kartki: Wydmuszek x 2, Kaźmierski – Depta
Wykluczenia: Wydmuszek (Grembach) – ż.k. x 2