POWIATOWA LIGA LZS // V kolejka – 2.10.2022 // I LIGA // GÓRNIK GÓRNA MIASTKÓW KOŚC. – STROMBERG GŁOSKÓW // LZS PILAWA – WILK WILKOWYJA // LAGUNA STARY MIASTKÓW – PIORUN LIPÓWKI // WISŁA PODWIERZBIE – KS GARWOLIN // JASTRZĘBIE BOROWIE – HETMAN SULBINY

II LIGA // GKS GOCŁAW – WKS PUZNÓW // TURYŚCI CHOINY – AVE KRZYWDA // KS WOLA STAROGRODZKA – GKS OSIECK // GKS GÓRZNO – ATOM CHĘCINY

Zdrowie w polówkach

Zdrowie Garwolin – turnieje Ekstraklasy w Gdańsku i Sosnowcu

W dniach 6-8 lipca 2018 roku odbył się w Gdańsku I Turniej Ekstraklasy w Plażowej Piłce Nożnej. 10 najlepszych zespołów rywalizuje systemem ligowym – każdy z każdym. Po 9 kolejkach spotkań 8 najlepszych drużyn kwalifikuje się do turnieju finałowego w Kołobrzegu. Dwie najsłabsze drużyny spadają do I ligi. W Gdańsku podczas pierwszego turnieju każda z drużyn rozegrała 5 spotkań.

Zdrowie Garwolin od lat rywalizuje z najlepszymi w Polsce. Po odejściu Filipa Gaca (do najlepszej drużyny w Polsce – KP Łódź), kontuzji Piotra Szostaka i zakończeniu kariery przez Darka Kasprzaka, przyszedł czas na odmłodzenie drużyny. W obecnym sezonie celem drużyny jest utrzymanie się w elicie. Będzie to niezmiernie trudne zadanie, gdyż wszystkie drużyny z Ekstraklasy dysponują znacznie większymi możliwościami finansowo – organizacyjnymi.

W pierwszym meczu (piątek 6 lipca) Zdrowie Garwolin spotkało się z wyżej notowanym  rywalem FBS Kolbudy. Po wyrównanym meczu zespół z Garwolina odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo, prowadząc od początku spotkania.
FBS KolbudyZdrowie Garwolin 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Makulec Marcin 7’, Meloyan Artur 9’, Szostak Kamil 26’, Matysiak Damian 31’

Drugiego dnia (sobota 7 lipca) zmagań w Gdańsku pierwszym rywalem był zespół Team Słupsk Adkonis Kwakowo. Zespół ze Słupska wielokrotnie był rywalem Zdrowia w walce o utrzymanie. Większość z tych spotkań była zwycięska dla ekipy z Garwolina, ale od dwóch ostatnich sezonów zespół ze Słupska zwycięsko wychodził z rywalizacji. Początek spotkania nie zapowiadał, że taki scenariusz znowu będzie miał miejsce. Pewne prowadzenie i dominacja po pierwszej tercji 4:1, a dodatek niewykorzystany karny. W drugiej tercji coś się zacięło i do głosu doszli rywale. Zdrowie ma sytuacje i mnóstwo pecha. Są słupki, poprzeczki, ale piłka wpada tylko do bramki Zdrowia. Trzecia tercja, to kopia drugiej. Słupsk strzela dwie szczęśliwe bramki i wygrywa całe spotkanie. Mecz z gatunku – lepszy zespół nie zawsze wygrywa.
Team Słupsk Adkonis KwakowoZdrowie Garwolin 6:4 (1:4, 3:0, 2:0)
Makulec Marcin 3’,8’, Meloyan Artur 7’,12’

Trzecie spotkanie rozgrywane również w sobotę z kolejnym rywalem którego celem jest utrzymanie w Ekstraklasie. Identyczny scenariusz do poprzedniego meczu. Dobra gra i prowadzenie 2:0 po pierwszej tercji. Druga i trzecia tercja to kolejne niewykorzystane sytuacje i skuteczna gra rywali. Kolejna pechowa porażka.
Tonio Team SosnowiecZdrowie Garwolin 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Makulec Marcin 12’, Szostak Kamil 11’, Zieliński Michał 24’

Czwarte spotkanie rozgrywane w niedzielę 8 lipca z ekipą, która pomimo, ze jest beniaminkiem była faworytem tego spotkania. Zespół Silesii posiada w swoim składzie kilku obecnych i byłych reprezentantów kraju. Tym razem rywal prowadził w tym meczu od początku do końca. Paradoksalnie dobre spotkanie w wykonaniu Zdrowia, ale rywal okazał się silniejszy.
Silesia Milenium BSCZdrowie Garwolin 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
Makulec Marcin 15’,25’, Korgul Łukasz 21’, Szostak Kamil 36’

Ostatnie spotkanie podczas zmagań w Gdańsku było z gatunku – mecz o 6 punktów, a nawet można rzec o 9. Rywal BSC Pro-Fart Głowno, beniaminek również z 3 punktami na koncie. Ponownie scenariusz z meczu drugiego i trzeciego. Dobra gra w pierwszej tercji i prowadzenie 3:1, a potem znowu piłka pechowo nie wpada do bramki Głowna. Również krótka ławka tylko 3 zmienników oraz grający z kontuzją od pierwszego meczu Michał Zieliński, to główne przyczyny kolejnej porażki.
Zdrowie Garwolin – BSC Pro-Fart Głowno 3:4 (3:2, 0:0, 0:2)
Szostak Kamil 4’, Damian Papiernik 8’, Makulec Marcin 8’

Podsumowanie:
Dobre mecze w wykonaniu Zdrowia, ale ogromny pech przy sytuacjach stykowych. Krótka ławka rezerwowych. Kontuzja Michała Zielińskiego w pierwszym meczu i gra z kontuzją w meczach pozostałych. Przegrana w końcówkach spotkań (trzecia tercja). Rywale wygrywali mecze przewagą fizyczną. Najmłodszym zawodnikiem zmagań Ekstraklasy w Gdańsku był zawodnik Zdrowia – Artur Meloyan (16 lat).  Bardzo dobra gra młodego zawodnika zaowocowała zaproszeniem przez trenera Stanisławskiego, do wspólnych treningów z reprezentacją Polski podczas najbliższego zgrupowania.

Zdrowie Garwolin wystąpiło w składzie:
Paweł Rękawek (kapitan), Dominik Pusek, Marcin Makulec, Karol Kopeć (tylko piątek), Łukasz Korgul, Michał Zieliński, Damian Matysiak, Damian Papiernik (sobota i niedziela), Kamil Szostak, Artur Meloyan.

Kolejne mecze w Ekstraklasie już 14 i 15 lipca w Sosnowcu. Zdrowie Garwolin czeka arcytrudne zadanie, gdyż spośród 4 meczów, trzy zagra z mistrzem, wicemistrzem i trzecią drużyną Polski.