Z ostatniej chwili:

WYGRANA ZDROWIA !!! /// II Liga PLF /// ZDROWIE GARWOLIN – BÓR REGUT 20:3 /// pogromca ZDROWIA w Pucharze Polski FUTSAL Leszno trafia na Mistrza Polski REKORD Bielsko-Biała

LIGA LZS /// ABSOLWENT Budel Mistrzem Ligi /// GRAZMAT drugie miejsce /// VICTORIA trzecie miejsce

Hetman Sulbiny

Zakończenie POLARGOS – Powiatowa Liga LZS w Garwolinie

W niedzielę 25 czerwca 2017 roku na boisku w Sulbinach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w POLARGOSPowiatowa Liga LZS w Garwolinie w piłce nożnej na trawie w sezonie 2016/2017.

Z tej okazji został rozegrany turniej pomiędzy najlepszymi zespołami z Ligi: Hetman Sulbiny – mistrz I Ligi, Victoria Rębków  – wicemistrz I Ligi, Piorun Lipówki – III miejsce w I Lidze oraz Jastrzębie Borowie – mistrz II Ligi, Husarz Sławiny – IV miejsce w II Lidze i gościnnie KS Leszczyny. W turnieju towarzyskim, gdzie ważniejszy był udział niż wynik, mecze były rozgrywane w składach 6-osobowych i trwały 15 minut.

Po meczach grupowych nikt nie odpadał. Najlepsza drużyna w grupie awansowała bezpośrednio do półfinału. Drużyny z miejsc 2 i 3 grały ze sobą ćwierćfinał na krzyż.
Niespodzianką było, że dwie najlepsze ekipy Ligi (Hetman i Victoria) nie awansowały do półfinału. W małym finale (mecz o 3 miejsce) spotkały się drużyny KS Leszczyny i Husarza Sławiny. O zwycięstwie decydowały rzuty karne, gdyż w regulaminowym czasie padł wynik remisowy 1:1. Karne lepiej egzekwowali zawodnicy KS Leszczyny wygrywając 2:1.
W finale po emocjonującej potyczce Jastrzębie Borowie pokonało Pioruna Lipówki 2:1, zdobywając decydującą bramkę w ostatnich minutach meczu. Bramkę dla Lipówek zdobył Piotr Dróżdż, a dla zwycięzców Przemysław Sabak i Kryspin Prusiński.

Następnie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w POLARGOS – Powiatowa Liga LZS w Garwolinie w sezonie 2016/2017.
I LIGA
W zmaganiach uczestniczyło 10 zespołów. Drużyny z miejsc od 4 do 10  odebrały pamiątkowe statuetki. Klasyfikację na najlepszego bramkarza I Ligi wygrał Sławomir Osiak z Hetmana Sulbiny, który puścił tylko 16 bramek w 18 meczach. Imponująca średnia. Bramkarze Victorii Rębków – Radosław Sowa i GKS Gocław – Radosław Kot, którzy znaleźli się na 2 i 3 miejscu puścili po 39 bramek. Jeszcze nikt, nie wygrał rywalizacji bramkarzy z taką przewagą.
Bardziej wyrównana, choć również ze zdecydowanym liderem, wyglądała rywalizacja na najlepszego strzelca. Koronę króla strzelców założył Włodzimierz Kędziorek, również z Hetmana Sulbiny, który strzelił 32 bramki. Drugie miejsce zajął Tomasz Jędrzejewski z Victorii Rębków ze znaczną już stratą – 21 bramek. Na trzecim miejscu również strzelec wyborowy Piotr Dróżdż z Pioruna Lipówki – 19 bramek. Na uwagę zasługuje fakt, że Piotr swoje bramki zdobył tylko w rundzie wiosennej (na jesieni grał jeszcze w Burzy Pilawa).

Puchar Fair Play otrzymała drużyna Hetmana Sulbiny. Tradycyjnie najlepsza drużyna tej klasyfikacji, otrzymała nagrodę finansową w postaci bonu na sprzęt sportowy. Zespół Hetmana wygrał klasyfikację Fair Play również w poprzednim sezonie. Drugie miejsce w zajął GKS Gocław, a trzecie Ave Krzywda. Tytuł największych brutali Ligi  wywalczyła drużyna Dragona Miętne. Rekordzistą w ilości żółtych kartek został Grzegorz Szulc ze Stromberga Głosków, który był upominany 5-krotnie ( w tym jedna czerwona za dwie żółte). Na wyróżnienie in minus zasłużył również Grzegorz Sadło z Pioruna Lipówki, który otrzymał 2 czerwone (w tym jedna za dwie żółte) oraz 1 żółtą. W sumie podczas 90 spotkań sędziowie pokazali 150 żółtych kartek (w tym 6 czerwonych za dwie żółte) i 7 czerwonych bezpośrednich.

Tytuł mistrzowski obronił zespół z Sulbin. Zespół Hetmana Sulbiny był zdecydowanie najlepszą drużyną Ligi (15 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek) zdobywając 48 punktów. Drugie miejsce zdobyła Victoria Rębków, który przed rozgrywkami należała również do grona faworytów. Do Hetmana straciła 11 punktów. W poprzednim sezonie zespół z Rębkowa był trzeci. Na trzecim miejscu ubiegłoroczni wicemistrzowie Piorun Lipówki, ze stratą 8 punktów do drugiego miejsca. Poza podium beniaminkowie – Orzeł II Unin (4 miejsce) i Stromberg Głosków (5 miejsce). Dla obu klubów jest to oczywiście najlepszy wynik w rywalizacji pierwszoligowej. Na 6 miejscu zmagania zakończyli zawodnicy GKS Gocław (Mistrzowie Ligi z sezonu 2014/2015). Zawodnicy z Gocławia rzutem na taśmę uchronili się przed grą w barażach. Miejsca barażowe zajęły ekipy Dragona Miętne (7 miejsce) i Ave Krzywda (8 miejsce). Obie ekipy pozostają w I Lidze po wygraniu meczów barazowych. Dragon z Husarzem Sławiny 5:1, a Ave z Wilkiem Wilkowyja 3:2. Z I Ligą żegnają się Tornado Wola Rębkowska (9 miejsce) i GKS Osieck (10 miejsce).
Strzelono 490 bramek w 90 spotkaniach – średnia 5,44 bramki na mecz. 125 zawodników strzeliło przynajmniej 1 bramkę. Padło 7 bramek samobójczych. Rekordowa, jak na LZS-y liczba remisów – 20. Dwie drużyny Tornado i GKS Gocław ustanowiły rekord LZS-ów – 8 remisów na 18 spotkań. 2 mecze zakończyły się walkowerami. Bilans imponujący, ale takie rzeczy są możliwe tylko w naszej niepowtarzalnej lidze.

II LIGA
Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów. Po rundzie jesiennej wycofał się zespół Turystów Choiny. Na to miejsce w rundzie wiosennej wskoczył i zadebiutował w LZS-ach Promnik Gończyce. Debiut okazał się mało skuteczny, gdyż już po dwóch spotkaniach, zespół z Gończyc zrezygnował z dalszej rywalizacji. Ostatecznie zmagania ligowe ukończyło 7 zespołów, gdyż po zakończeniu rywalizacji, dwie ekipy zostały zdyskwalifikowane z Ligi. Płomień Górki (z pewnym awansem do I Ligi) został zdyskwalifikowany za udział w rozgrywkach OZPN Damiana Matysiaka. Laguna Stary Miastków została zdyskwalifikowana za udział w rozgrywkach OZPN zawodników: Patryka Salamończyka i Łukasza Biedrzyckiego. Są to pierwsze przypadki w historii LZS dyskwalifikacje drużyn za udział nieuprawnionych zawodników. Dotychczas przypadki gry nieuprawnionych zawodników kończyły się pojedynczymi walkowerami, albo ukaraniem tylko zawodnika. W w/w przypadkach zawodnicy wystąpili w 3 albo więcej meczach swojej drużyny.

Tytuł Mistrza II Ligi wywalczył zespół Jastrzębia Borowie. Zespół z Borowia wygrał rywalizację wyraźnie, zdobywając 39 punktów. Drugie miejsce rzutem na taśmę i bezpośredni awans wywalczył zespół KS Wola Strarogrodzka – 31 punktów. Na trzecim miejscu Wilk Wilkowyja (30 punktów), który w ostatnim meczu ligowym zaprzepaścił bezpośredni awans i musiał walczyć w barażach (2:3 z Ave Krzywda). Na czwartym miejscu rywalizacje zakończył Husarz Sławiny, który tym samym awansował do baraży (porażka z Dragonem 1:5).

Klasyfikację na najlepszego bramkarza II Ligi wygrał zdecydowanie Karol Serzysko z Jastrzębia Borowie, który puścił tylko 14 bramek w 16 meczach. Świetna średnia. Bramkarze KS Wola Starogrodzka – Daniel Kałaska – 28 bramek puszczonych i Atomu Chęciny – Przemysław Kaczmarczyk – 32 bramki, ze znaczną strata do zwycięzcy. Bardziej wyrównana, choć również ze zdecydowanym liderem, wyglądała rywalizacja na najlepszego strzelca. Koronę króla strzelców założył po raz pierwszy w historii Daniel Mazek z KS Wola Starogrodzka, który strzelił 26 bramek. Drugie miejsce zajął Artur Pacek z Wilka Wilkowyja ze stratą 7 goli – 19 bramek. Na trzecim miejscu strzelec wyborowy Jastrzębia Borowie Kacper Pusiński  – 12 bramek. Tuż za podium Mateusz Belkiewicz (KS Wola Starogrodzka) z 11 bramkami tylko w rundzie wiosennej.
Puchar Fair Play otrzymała drużyna KS Wola Starogrodzka. Najlepsza drużyna tej klasyfikacji, otrzymała nagrodę finansową w postaci bonu na sprzęt sportowy.  Drugie miejsce w zajął Husarz Sławiny, a trzecie Jastrzębie Borowie. Tytuł największych brutali Ligi  wywalczyła drużyna Atomu Chęciny, która w poprzednim sezonie wygrała rywalizację Fair Play.

Rekordzistą w ilości kartek został Aleksander Siwek z Laguny, który był upominany 5-krotnie (4 żółte i 1 czerwona). Na drugim miejscu Jakub Kowalski z WKS Puznów – 4 żółte (w tym 1 czerwona za dwie żółte. W sumie podczas 72 spotkań sędziowie pokazali 105 żółtych kartek (w tym 6 czerwonych za dwie żółte) i tylko 4 czerwone bezpośrednie.

Strzelono 380 bramek w 72 spotkaniach – średnia 5,27 bramki na mecz. 106 zawodników strzeliło przynajmniej 1 bramkę. Padły 4 bramki samobójcze. Tylko 4 remisy na 72 mecze.

Nagrody, puchary i medale wręczali: Nina Rak – w imieniu Piotra Raka – prezesa POLARGOS, Marek Chciałowski – starosta powiatu garwolińskiego, Kazimierz Sionek – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Rolę gospodarza pełnił Marcin Kołodziejczyk – wójt gminy Garwolin. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i czeki na realizację sprzętu sportowego ( 3 najlepsze zespoły w I i II Lidze). Najlepsi strzelcy i bramkarze otrzymali pamiątkowe statuetki i czeki na sprzęt sportowy. Najlepsze drużyny w klasyfikacji Fair Play otrzymały puchary i czeki na sprzęt sportowy. Zawodnicy z 3 najlepszych drużyn z I i II Ligi otrzymali pamiątkowe medale.
W POLARGOS – Powiatowa Liga LZS zagrało ponad 500 zawodników.

Hetman Sulbiny

Copyright © 2019 | First Mag designed by Themes4WP