Z ostatniej chwili:

POWIATOWA LIGA LZS // V kolejka – 2.10.2022 // I LIGA // GÓRNIK GÓRNA MIASTKÓW KOŚC. – STROMBERG GŁOSKÓW // LZS PILAWA – WILK WILKOWYJA // LAGUNA STARY MIASTKÓW – PIORUN LIPÓWKI // WISŁA PODWIERZBIE – KS GARWOLIN // JASTRZĘBIE BOROWIE – HETMAN SULBINY

II LIGA // GKS GOCŁAW – WKS PUZNÓW // TURYŚCI CHOINY – AVE KRZYWDA // KS WOLA STAROGRODZKA – GKS OSIECK // GKS GÓRZNO – ATOM CHĘCINY

Polagros – Powiatowa Liga LZS

Polargos Sponsorem Tytularnym Powiatowej Ligi LZS!!!

28 sierpnia zainauguruje rozgrywki w sezonie 2016/2017 Powiatowa Liga LZS w piłce nożnej. Ten sezon będzie wyjątkowy, gdyż pierwszy raz w historii rozgrywek LZS, będziemy mieli Sponsora Tytularnego! Polargos Sp. z.o. o. wesprze naszą działalność w zakresie popularyzacji piłki nożnej w naszym powiecie. Spółka ta jest liderem na rynku polskim w produkcji ogrodzeń. Ich ogrodzenia można  kupić zarówno w  sklepach budowanych w Polsce, ale też w wielu krajach Europy. Zakład produkcyjny Polargos znajduje się w pobliskiej Oziemkówce.

Polargos – Powiatowa Liga LZS w Garwolinie, tak brzmi oficjalna nazwa ligi w sezonie 2016/2017.

W obecnym sezonie w Polargos – Powiatowej Lidze LZS startuje 20 zespołów. 10 zespołów wystąpi w rozgrywkach I Ligi: Hetman Sulbiny (obrońca tytułu), Piorun Lipówki (wicemistrz), Victoria Rębków, Tornado Wola Rębkowska, GKS Gocław, Dragon Miętne, GKS Osieck (utrzymał się po barażach, Stromberg Głosków (awans z pierwszego miejsca II Ligi), Orzeł II Unin (awans z drugiego miejsca II Ligi), Ave Krzywda (awans z II Ligi po barażach). Rozgrywki w I Lidze rozpoczynają się 28 sierpnia, a ostatnia kolejka rundy jesiennej planowana jest na 23 października 2016 roku.

W rozgrywkach II Ligi startuje 10 zespołów: Płomień Górki (spadkowicz), Wilk Wilkowyja (spadkowicz), Husarz Sławiny, Atom Chęciny, KS Wola Starogrodzka, Turyści Choiny, WKS Puznów, Laguna Stary Miastków, KS Leszczyny. Nową drużyną na tym poziomie rozgrywek będzie zespół Jastrzębie Borowie. Zespół ten uczestniczył już w rozgrywkach Ligi LZS, a teraz nastąpiła reaktywacja. Mamy nadzieję, że teraz przygoda piłkarska w LZS-ach potrwa znacznie dłużej.

Rozgrywki w II Lidze rozpoczynają się również 28 sierpnia, a ostatnia kolejka rundy jesiennej planowana jest na 6 listopada 2016 roku. W II Lidze drużyny rozgrywają 9 kolejek spotkań.

Niestety z rozgrywkami żegna się (mamy nadzieję, że na krótko) bardzo zasłużony zespół Huragana Starowola. Zespół, który uczestniczy w rozgrywkach od 2001 roku, musiał zawiesić swoją bogatą i barwną działalność piłkarską ze względu na braki kadrowe oraz brak dopływu młodych i utalentowanych zawodników. Ekipie, prowadzoną twardą i sprawiedliwą ręką przez Olę Kierzkowską, życzymy jak najszybszego powrotu w szeregi braci i sióstr LZS.

Po zakończeniu całego sezonu bezpośredni awans do pierwszej Ligi uzyskują dwie najlepsze drużyny II Ligi. Zespoły, które zajmą miejsca 3 i 4 w II Lidze zagrają w barażach z 7 i 8 drużyną I Ligi. O awansie będzie decydował jeden mecz na neutralnym boisku.

Na początku sezonu mamy również karuzelę transferową. Część zawodników odchodzi z LZS-ów do klubów zrzeszonych w OZPN-ie i odwrotnie, niektórzy wracają do gry w LZS-ach po grze w OZPN-ie. Po rozpadzie Huragana cześć zawodników już podpisała nowe kontrakty. Czekamy na spektakularne i głośne transfery w Powiatowej Lidze LZS Polargos. Swoją przygodę z Pucharem Polski PZPN kontynuuje Hetman Sulbiny i Dragon Miętne. Niestety swój udział na pierwszej rundzie zakończył Piorun  Lipówki. Piłkarska jesień się zaczęła – czas grać, kibicować i dobrze się bawić. Przypomnę, że gramy systemem sobotnio – niedzielnym. W sobotę się bawimy, a w niedzielę gramy. Dopuszczalna jest oczywiście zamiana kolejności.

Copyright © 2023 | First Mag designed by Themes4WP