Z ostatniej chwili:

WYGRANA ZDROWIA !!! /// II Liga PLF /// ZDROWIE GARWOLIN – BÓR REGUT 20:3 /// pogromca ZDROWIA w Pucharze Polski FUTSAL Leszno trafia na Mistrza Polski REKORD Bielsko-Biała

LIGA LZS /// ABSOLWENT Budel Mistrzem Ligi /// GRAZMAT drugie miejsce /// VICTORIA trzecie miejsce

Magsta 1170x400

MAGSTA wygrywa Puchar Ligi GLP

W niedzielę 4 marca 2018 roku został rozegrany finał Pucharu Ligi GLP. Turniej ten tradycyjnie zakończył sezon halowy w Garwolińskiej Lidze Piłkarskiej. W turnieju finałowym, wystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy:
Grupa A
MICHAŁKI, SZKOŁA JAZDY OLAF, TAJFUN Miętne, WOLNI STRZELCY
Grupa B
BŁĘKITNI Pogorzel, KS Leszczyny, MAGSTA, ZDROWIE Garwolin

Ubiegłorocznym zwycięzcą Pucharu Ligi był zespół TAJFUNA Miętne. Drugim faworytem do zdobycia trofeum był zespół MAGSTY, który zmontował bardzo silny skład. Po nieobecności w rozgrywkach ligowych GLP w sezonie 2017/18 na parkiet powróciły dwie ekipy: TAJFUN oraz WOLNI STRZELCY.
Drużyny najpierw spotykały się w meczach grupowych. Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z grupy.

 

W grupie A walka o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów rozstrzygnęła się pomiędzy Tajfunem, Szkołą Jazdy a Wolnymi Strzelcami. O awansie decydowała mała tabela. W niej szczęście uśmiechnęło się do Tajfuna, który rzutem na taśmę zapewnił sobie prawo gry w półfinale. Po sukcesie w Lidze Europejskiej, zespół Michałków nie był w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji w tym turnieju.
 

W grupie B spotkały się zespoły z Ligi Profi, Amatorskiej i LZS. Nie było niespodzianki, awans wywalczyli faworyci – Magsta i Zdrowie. Niespodzianką była natomiast wysoka wygrana Zdrowia nad Magstą, ale wynik ten decydował tylko o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie.
 

W pierwszym półfinale Magsta spotkała się ze Szkołą Jazdy Olaf i szybko osiągnęła 3 bramkowe prowadzenie. Później do głosu doszli Szkolni i po okresie dobrej gry mieli szansę na wyrównanie. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu Magsta strzela kolejną bramkę i losy półfinału są już praktycznie przesądzone.
 

Drugi półfinał bardzo, to bardzo wyrównane spotkanie pomiędzy Zdrowiem a Tajfunem. Pada zasłużony remis 1:1 i o awansie decydują rzuty karne. Tutaj kunsztem bramkarskim wykazuje się Daniel Fic z Tajfuna, który ostatecznie wygrywa w karnych 2:1.
 

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy Zdrowiem a Szkołą wyrównany i emocjonujący. Większą determinację w meczu pocieszenia wykazują zawodnicy Zdrowia, którzy wygrywają spotkanie 3:1.

ZDROWIE Garwolin - III miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

Mecz finałowy pomiędzy Tajfunem a Magstą, to kolejne piękne i dramatyczne widowisko, które mogliśmy oglądać w turnieju kończącym sezon halowy w GLP. W finale spotkały się drużyny, które w zmaganiach grupowych zajęły 2 miejsce. Wyrównana walka od pierwszej do ostatniej minuty. Znów było bardzo blisko remisu i rzutów karnych, ale i tym razem doświadczenie wygrało z młodością. Magsta podobnie jak w Lidze Mistrzów – najlepsza. Tajfun był bardzo blisko powtórzenia sukcesu sprzed roku. Na uwagę zasługuje fakt, że był to debiut Tajfuna w tym roku w hali, gdyż zespół nie grał w sezonie 2017/18 w rozgrywkach GLP.
 

Zwycięski zespół Magsty zagrał w składzie: Emil Anusiewicz (bramkarz), Arkadiusz Wardak, Marcin Makulec, Rafał Głabicki, Karol Kopeć, Bartłomiej Sitarek, Michał Zalewski i Jacek Jedynak.

 

Magsta - I miejsce

 

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł najlepszego strzelca wywalczył najskuteczniejszy strzelec tego sezonu w Lidze Profi – Bartek Sitarek z Magsty, strzelec 6 bramek. Co ciekawe w każdej drużynie z miejsc 1-4 był zawodnik, który strzelił 6 bramek: Przemysław Galbarczyk z Tajfuna, Paweł Pyra ze Zdrowia i Grzegorz Gawryś z Olafa.

Bartek Sitarek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepiej w całym turnieju bronił Piotr Kardyka ze Zdrowia i został najlepszym bramkarzem Pucharu Ligi. Popularny Baniak puścił tylko 3 bramki w całym turnieju i zdominował rywalizacje na najlepszego golkipera. Pozostali bramkarze wpuszczali 10, albo więcej bramek: Emil Anusiewicz z Magsty (10), Daniel Fic z Tajfuna (12), Sławek Osiak ze Szkoły Jazdy (14).


Piotr Kardyka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnieni zawodnicy, oprócz statuetek otrzymali bony do znanego i lubianego sklepu sportowego Pepek Sport w Garwolinie.
 

W sezonie 2010/11 roku ZELLER PLASTIK POLAND zdobył Puchar Ligi po raz trzeci i otrzymał go na własność. Od kolejnego sezonu został ufundowany obecny puchar przechodni. Dotychczas zwycięzcami byli: BUD-DEKOR (sezon 2011/12 i 2012/13), FC HOLLYWOOD (2013/14), OGÓRKI (2014/15), WOLNI STRZELCY (2015/16), TAJFUN MIĘTNE (2016/17). Obecnie okazały puchar na rok wędruje do MAGSTY, a potem zobaczymy. Za nami emocjonujący turniej finałowy Pucharu Ligi, który zakończył kolejny, ciekawy sezon halowy w GLP.

 

wyniki 1

wyniki 2

Copyright © 2019 | First Mag designed by Themes4WP