Z ostatniej chwili:

WYGRANA ZDROWIA !!! /// II Liga PLF /// ZDROWIE GARWOLIN – BÓR REGUT 20:3 /// pogromca ZDROWIA w Pucharze Polski FUTSAL Leszno trafia na Mistrza Polski REKORD Bielsko-Biała

LIGA LZS /// ABSOLWENT Budel Mistrzem Ligi /// GRAZMAT drugie miejsce /// VICTORIA trzecie miejsce

gramy dla Jarka emoticon

Gramy dla Jarka – zakończenie POLARGOS Powiatowa Liga LZS

W niedzielę 24 czerwca 2018 roku na Orliku przy Hali Sportowej w Górznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w POLARGOSPowiatowa Liga LZS w Garwolinie w piłce nożnej na trawie w sezonie 2017/2018.

Z tej okazji został rozegrany konkurs piłkarski o piłkę z meczu Polska – Kolumbia. Startowały drużyny trzyosobowe. W czterech konkurencjach (poprzeczka, kubełek, siła strzału i podanie) wystąpiły drużyny: Atom Chęciny, Conectum Garwolin, CPI Zawady, Jastrzębie Borowie, GKS Górzno, KS Leszczyny, KS Wola Starogrodzka, Orzeł II Unin, Płomień Górki. Najlepszą ekipą w zmaganiach konkursowych okazała się drużyna CPI Zawady

Następnie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w POLARGOS – Powiatowa Liga LZS w Garwolinie w sezonie 2017/2018.

I LIGA
W zmaganiach uczestniczyło 10 zespołów. Tytuł mistrzowski po raz pierwszy zdobył Pioun Lipówki. obronił zespół z Sulbin. Zespół z Lipówek był najlepszą drużyną Ligi (13 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) zdobywając 42 punkty. Drugie miejsce zdobył beniaminek KS Wola Starogrodzka, który przed rozgrywkami nie zaliczał się do grona faworytów. Do Pioruna stracił 7 punktów. Bardzo duża i pozytywna niespodzianka. Na trzecim miejscu kolejny beniaminek i kolejna niespodzianka – ubiegłoroczni mistrzowie II ligi – Jastrzębie Borowie. Zespół z Borowia tylko w punktem straty do drugiego miejsca – 34 punkty. Poza podium Stromberg Głosków (4 miejsce) – najlepszy wynik w historii klubu. 5 miejsce zdobywa Ave Krzywda – wyrównanie najlepszego wyniku w historii klubu. Na 6 miejscu zmagania zakończyli zawodnicy Orła II Unin, którzy dokonali rzeczy niebywałej. Po rundzie jesiennej zajmowali ostanie miejsce z dorobkiem 2 punktów. Na wiosnę zdobyli 21 punktów i pewnie utrzymali się w I lidze. W klasyfikacji rundy wiosennej byli najlepszym zespołem i mogą spokojnie nosić tytuł rycerzy wiosny. Miejsca barażowe zajęły ekipy Victorii Rębków (7 miejsce) i GKS Gocław (8 miejsce). Obie ekipy pozostają w I Lidze po wygraniu meczów barażowych. Victoria z Conectum Garwolin 3:1, a GKS z KS Leszczyny 3:2. Z I Ligą żegnają się Hetman Sulbiny (9 miejsce) i Dragon Miętne (10 miejsce). Hetman był obrońcą tytułu z sezonu 2016/2017.

Klasyfikację na najlepszego bramkarza I Ligi wygrał Damian Kisiel z Pioruna Lipówki, który puścił 29 bramek w 18 meczach. Drugie miejsce zajął Daniel Kałaska z KS Wola Starogrodzka (32 bramki puszczone). Na trzeciej pozycji wśród bramkarzy Karol Serzysko z Jastrzębia Borowie (36 bramek w sieci).
Również wyrównana była rywalizacja o koronę najlepszego strzelca. Rzutem na taśmę (w ostatniej kolejce strzelił 6 bramek)  koronę króla strzelców zdobył Piotr Dróżdż z Pioruna Lipówki, który strzelił 20 bramek. Drugie miejsce zajął Kacper Prusiński z Jastrzębia Borowie – 16 bramek. Na trzecim miejscu strzelec wyborowy z Ave Krzywda – Marcin  Jarzyna z 14 bramkami na koncie.

Puchar Fair Play otrzymała drużyna KS Wola Starogrodzka. Tradycyjnie najlepsza drużyna tej klasyfikacji otrzymała nagrodę finansową w postaci bonu na sprzęt sportowy. Drugie miejsce  zajął GKS Gocław, a trzecie Jastrzębia Borowie. Tytuł największych brutali Ligi  wywalczyła drużyna Orła II Unin. Rekordzistą w ilości żółtych kartek został Tomasz Kołnierzak z  Ave Krzywda, który był upominany 7-krotnie (w tym jedna czerwona za dwie żółte). Na wyróżnienie zasłużyli również zawodnicy, którzy żółtko oglądali 4-krotnie: Daniel Kondej z Ave, Józef Wawer z Dragona i Michał Michalczyk z Orła. W sumie podczas 90 spotkań sędziowie pokazali 164 żółte kartki (w tym 1 czerwona za dwie żółte) i 3 czerwone bezpośrednie.

Strzelono 463 bramki w 90 spotkaniach – średnia 5,14 bramki na mecz. 135 zawodników strzeliło przynajmniej 1 bramkę. 4 mecze zakończyły się walkowerami. Padły 3 bramki samobójcze. Bardzo duża liczba remisów – 19. Bilans imponujący, ale takie rzeczy są możliwe tylko w naszej niepowtarzalnej lidze.

II LIGA
Do rywalizacji przystąpiło początkowo 9 zespołów. Po rundzie jesiennej zgłosił się do rozgrywek nowy zespół – GKS Górzno. Ostatecznie zmagania ligowe ukończyło 10 zespołów.

Tytuł Mistrza II Ligi wywalczył zespół Płomień Górki. Zespół z Górek wygrał rywalizację wyraźnie, zdobywając 43 punkty. Drugie miejsce i bezpośredni awans wywalczył zespół Atom Chęciny – 35 punktów. Na trzecim miejscu KS Leszczyny (34 punktów), który do ostatniej kolejki walczył a bezpośredni awans. W barażach poległ po bardzo wyrównanej walce 2:3 z GKS Gocław. Na czwartym miejscu rywalizacje zakończył zespół Conectum Garwolin, który awansował do baraży (porażka z Victorią 1:3).

Klasyfikację na najlepszego bramkarza II Ligi wygrał Przemysław Kaczmarczyk z Atomu Chęciny, który puścił tylko 26 bramek w 17 meczach. Bramkarze Płomienia Górki – Piotr Domarecki – 34 bramek puszczonych i KS Leszczyny – Grzegorz Świrk – 39 bramki, ze znaczną strata do zwycięzcy.
Bardziej wyrównana była rywalizacja na najlepszego strzelca. Koronę króla strzelców założył, po raz kolejny w historii, Włodek Kędziorek z Conectum Garwolin, który strzelił 24 bramki. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Płomienia Górki Artur Pacek i Tomasz Jarzyna – 20 bramek. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie osiągnięcie Artura, który nie grał w kilku ostatnich kolejkach z powodu wyjazdu za granicę.
Puchar Fair Play zdobyła drużyna Płomienia Górki. Najlepsza drużyna tej klasyfikacji również otrzymała nagrodę finansową w postaci bonu na sprzęt sportowy.  Drugie miejsce w zajęła ekipa z Leszczyn, a trzecie GKS Osieck. Tytuł największych brutali Ligi  wywalczyła drużyna Tornado Wola Rębkowska.

Rekordzistą w ilości kartek został Aleksander Siwek z Laguny, który był upominany 4-krotnie (4 żółte; w tym jedna czerwona za dwie żółte). Aleksander kolekcjonuje tytuły największego brutala Ligi. Rok temu również był zwycięzcą tej klasyfikacji. Na drugim miejscu Jakub Ekert z Conectum i Sylwester Prusiński z Husarza – obaj po 4 żółte  W sumie podczas 81 spotkań sędziowie pokazali 103 żółte kartki (w tym 5 czerwonych za dwie żółte) i 4 czerwone bezpośrednie.

Strzelono 469 bramek w 81 spotkaniach – średnia 5,79 bramki na mecz. 129 zawodników strzeliło przynajmniej 1 bramkę. Padło 11 bramek samobójczych. 10 meczów zakończyło się remisami. Tylko w jednym spotkaniu był walkower.

Nagrody, puchary i medale wręczali: Nina Rak – w imieniu Piotra Raka – prezesa firmy POLARGOS, Grzegorz Woźniak – poseł na sejm RP, Marek Chciałowski – starosta powiatu garwolińskiego, Kazimierz Sionek – przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Garwolinie. Rolę gospodarza pełnił Waldemar Sabak – wójt gminy Górzno. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i czeki na realizację sprzętu sportowego ( 3 najlepsze zespoły w I i II Lidze). Najlepsi strzelcy i bramkarze otrzymali pamiątkowe statuetki i czeki na sprzęt sportowy. Najlepsze drużyny w klasyfikacji Fair Play otrzymały statuetki i czeki na sprzęt sportowy. Zawodnicy z 3 najlepszych drużyn z I i II Ligi otrzymali pamiątkowe medale.
W POLARGOS – Powiatowa Liga LZS zagrało ponad 500 zawodników. Ciekawostka – trzy pierwsze drużyny z i i II Ligi uzyskały niemal identyczną liczbę punktów. I liga:  1 miejsce – 42 punkty, 2 miejsce – 35 punktów, 3 miejsce – 34 punkty. II liga:  1 miejsce – 43 punkty, 2 miejsce – 35 punktów, 3 miejsce – 34 punkty.

Najważniejszym aspektem niedzielnej uroczystości była akcja Gramy dla Jarka. Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego dnia z Jarkiem i mogli go wesprzeć. Tutaj nieważne były pieniądze. Ważna była obecność. Jarek nie może jeszcze w pełni okazać swojej wdzięczności, ale wierzcie mi, wzruszony był bardzo. To był Jego dzień, za który Jarek Wam bardzo dziękuje.

zobacz galerię foto

Piorun Lipówki - Mistrz Ligi

Copyright © 2019 | First Mag designed by Themes4WP